Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na Rajd Śladami Stefana Żeromskiego

Rajd zostanie zorganizowany już po raz drugi z okazji imienin Stefana. Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza z tej okazji na wycieczkę autokarową i pieszy rajd imieninowy z wieloma atrakcjami.

Rajd odbędzie się w niedzielę 1 września 2013 – zbiórka o godzinie 9.15 przed Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, powrót planowany jest między godziną 18 a 19. Koszt udziału to 15 zł od osoby. W cenie jest przejazd autokarem, przewodnik i kiełbaska na ognisko. Udział w rajdzie trzeba zgłosić do 30 sierpnia pod numerem telefonu 41 344 57 92 – liczba miejsc ograniczona.

Uczestnicy II Imieninowego Rajdu Śladami Żeromskiego po Górach Świętokrzyskich w tym roku odwiedzą gminę Strawczyn, gdzie urodził się pisarz. W programie jest zwiedzanie Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, a następnie przejście czarnym szlakiem na Baranią Górę. W trakcie wędrówki, którą poprowadzi przewodnik świętokrzyski będzie można posłuchać o związkach Żeromskiego z tą okolicą, a także lepiej poznać otaczającą nas faunę i florę. Kolejny etap wędrówki to marsz czerwonym szlakiem do Kuźniak, gdzie znajduje się XIX-wieczny wielki piec. Później uczestnicy rajdu pojadą autokarem do Strawczyna i odwiedzą XVII-wieczny parafialny kościół, w którym 1 listopada 1864 roku został ochrzczony Stefan Żeromski. Na zakończenie wycieczki przy hotelu Zielone Zacisze w Chełmcach będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami i miło spędzić czas przy ognisku.

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (fot. Michał Paszkowski)
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (fot. Michał Paszkowski)