Wystawy Muzeum Historii Kielc w 2016 roku

Wystawa o Szkole Akademiczno-Górniczej w Kielcach, prace kieleckiego fotografika Jerzego Piątka i wystawa plenerowa o Bolesławie Markowskim – to część planów Muzeum Historii Kielc na bieżący rok.

Do maja można w Muzeum Historii Kielc oglądać wystawę Ikonografia Kielc. To próba zaprezentowania obrazu miasta zapisanego w tradycyjnych technikach takich jak malarstwo, grafika, druki, fotografii, a także w formach charakterystycznych dla epoki obrazu cyfrowego.

W czerwcu otwarta zostanie wystawa o Szkole Akademiczno-Górniczej w Kielcach – pierwszej wyższej szkole
technicznej na obszarze Królestwa Polskiego. Zaprezentowane zostaną archiwalne dokumenty związane z funkcjonowaniem szkoły oraz makiety prezentujące zabytki górnictwa i hutnictwa.

Kolejna wystawa to Kielce w fotografii Jerzego Piątka – otwarcie w październiku. Jubileuszowa wystawa kieleckiego fotografika Jerzego Piątka od najmłodszych lat związanego z Kielcami. Zobaczymy na niej kilkudziesiąt  czarno-białych zdjęć reportażowych i socjologicznych pokazujących miasto z przełomu lat 60. i 70.

W czerwcu zostanie zaprezentowana wystawa plenerowa o Bolesławie Markowskim – polskim ekonomiście, prawniku, polityku, działaczu społecznym i samorządowym, wiceministrem skarbu, profesorem i rektorem Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie.

A już wkrótce – 20 lutego o godzinie 17.00 wernisaż wystawy grafiki Szymona Węgorzewskiego.

Ponadto:

  • Doroczna wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach – wiosna 2016
  • Doroczna wystawa Kieleckiego Stowarzyszenia Fotograficznego CK FOTO – maj 2016
  • Wystawa ,,50 lat Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego” (organizowana wspólnie z Oddziałem
    Świętokrzyskim PTN) – październik 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.